czechtek_technoparty_dj_192x128_.jpg

Na technoparty v Uzenicích na Strakonicku, která ve středu začala jako soukromá oslava narozenin a je povolená až do neděle, se v sobotu v podvečer bavilo asi 1000 lidí. Po rušné noci z pátka na sobotu, kdy byla účast asi pětinásobná, mnozí tanečníci během dne odjeli.

 

Tenchnoparty pokračovala druhý den i na letišti v Květné u Krajkové na Sokolovsku. Ohlášené akce na soukromém pozemku se zúčastnilo několik desítek lidí, policie nezaznamenala žádné problémy. Na druhé technoparty v Karlovarském kraji, v Údrči na Karlovarsku, bylo během sobotního podvečera několik set lidí, ale ani tam nenastaly problémy.

 

Zhruba 50 aut a 200 lidí se bavilo v sobotu odpoledne na technoparty na soukromých loukách u Albrechtic nad Novou Vsí na Liberecku. Akce začala ve středu jako soukromá oslava, byla ohlášená a skončit by měla v neděli. ČTK to řekl frýdlantský policista, který dohlížel na její průběh. "Většina aut ráno odjela, vyhnal je déšť, možná se večer ale vrátí," dodal. Policisté odhadují, že techno přivedlo na Frýdlantsko až 500 lidí.

 

Dopravní situace u Uzenic byla kvůli party problematická

 

Na silnici mezi obcemi Uzeničky a Uzenice, kterou v noci zablokovala odstavená auta, pouštěla policie jenom dopravní obsluhu a místní. Nad ránem na akci zasahovala záchranná služba a na místě ošetřila lehké zranění jednoho tanečníka. Vážnější incidenty policie nezaznamenala.

 

Místní obyvatele obtěžoval hluk i provoz. Občané obcí začali proto v sobotu podepisovat petice, aby se podobná akce už v oblasti neopakovala. "Vím minimálně o třech obcích, kde nyní koluje petice proti případnému dalšímu setkání technařů," řekl ČTK místostarosta Uzenic Petr Hrubý. Vůči policistům se ale obyvatelé chovali velmi vstřícně, například jim v noci uvařili kávu a přinesli guláš.

 

Akce nazvaná Open Air Freeparty se koná na soukromém pozemku, který si pořadatelé pronajali. Po dešti jsou cesty rozbahněné, takže technaři chodí i po osetých polích a podle místních poškozují okolní pozemky.

 

Čtěte více

 

Policie musela některé cesty uzavřít, auta zapadla v bahně

 

Hudba hrála z pátka na sobotu opět celou noc, čímž pořadatelé už potřetí porušili obecní vyhlášku o rušení nočního klidu. "Myslím, že organizátor selhal ze všech stran, nebýt policie, tak je tady nehorázný chaos," řekl v sobotu ČTK místostarosta Uzenic Petr Hrubý. Policie podle něho musela některé cesty úplně uzavřít, auta byla zapadlá v bahně a byl problém je vytáhnout. "Bez holínek sem nejezděte," poradil Hrubý.

 

Party na louce organizuje asi pětadvacetiletý muž z Příbrami. Za porušení obecní vyhlášky o rušení nočního klidu kvůli nonstop hraní mu hrozí pokuta až 30.000 korun.

 

I na Opavsku tančilo podle policie až 5000 lidí

 

Na legální technoparty, která čtvrtý den pokračovala v Nových Oldřůvkách na Opavsku, se podle informací policie bavilo asi 5000 lidí. To bylo dvakrát více, než policisté předpokládali. Policie nicméně zatím v souvislosti s akcí nezaznamenala žádné incidenty, řekl v sobotu ČTK mluvčí opavské policie René Černohorský.

 

"První a jediná menší stížnost byla v brzkých ranních pátečních hodinách, a to kolem 02:30, kdy na tísňovou linku volala seniorka z nedalekého Klokočova, že slyší nějaký rámus. Žádný další podnět ze strany občanů nebyl doposud na policii nahlášen," uvedl Černohorský. Ani policisté, kteří hlídkovali na místě a usměrňovali dopravu, podle něj nezjistili porušování pořádku či jiné incidenty.