Podle obžaloby se tak dopustila trestného činu podílnictví, za což jí hrozí dva až osm let vězení. Krejčířová je stejně jako její manžel stíhána jako uprchlá.

Žena podle spisu přijímala od Krejčíře velké množství finančních prostředků ačkoli jí muselo být zřejmé, že pocházejí z manželovy trestné činnosti, například z daňových úniků. Za více než 20 milionů korun koupila nemovitost v Černošicích. Dalších zhruba 130 milionů korun údajně použila na rekonstrukci, opravy a další provoz vily.

Ze zaměstnanců svědky

Soud vyslechl dva svědky, dalších několik svědeckých výpovědí pak předseda senátu Pavel Vosmanský přečetl. Jedním ze svědků byl zaměstnanec Krejčířovy společnosti DKR Invest Aleš Zagora.

Zaměstnankyní firmy byla podle něho i sama Krejčířová, údajně zde působila jako administrativní pracovnice. Zagora je v současnosti stíhán jako člen zločinného spolčení kolem uprchlého podnikatele, které údajně chtělo poškodit energetickou společnost Čepro.

Čtěte také

Krejčířův gang se podle policie pokusil od státu vylákat složitým podvodem dvě miliardy korun. Zagora uvedl, že je stíhán i za padělání peněz. "Ostatně jako všichni Krejčířovi zaměstnanci," řekl soudu.

Od konce roku 2001 podle svých slov pomáhal Krejčířové ve svém volném čase s dokončením stavby vily a jejím další provozem. Provoz domu podle něho vyšel na zhruba 100 tisíc korun měsíčně. Údajně jednal s dodavatelskými firmami a zajišťoval opravy, vše prý platil z peněz Krejčířové. Kde vzala peníze, neví.

Krejčířová o machinacích nevěděla

Na dotaz obhájce, zda Krejčířová znala detaily o manželových obchodech, odpověděl záporně. "Já si myslím, že vůbec neměla přehled, čím se Krejčíř zabývá, čím se zabývají jeho firmy. Paní Krejčířovou to určitě nezajímalo," prohlásil Zagora.

Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Jeho manželka pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se setkali s Krejčířem a odletěli na Seychelské ostrovy.

Všichni tři mají tamní občanství. Krejčíř od 21. dubna 2007 pobývá v JAR, kam přicestoval na falešný pas. Soud v jihoafrickém Johannesburgu letos 1. února rozhodl, že Krejčíř nemá být vydán z JAR k trestnímu stíhání do Česka. Verdikt je nepravomocný.