hovorka_ludvik_kdu_csl_192x128.jpgPoslanecký klub lidovců vyzval poslance Ludvíka Hovorku, aby do konce roku zvážil složení mandátu. Hovorka, který se zdržel pátečního hlasování o zdravotnických poplatcích, složení mandátu odmítl, stejně jako opustit lidovecký klub.

Předseda klubu Pavel Severa prohlásil, že pokud Hovorka mandát nesloží, nezbude KDU-ČSL nic jiného než odejít do opozice.

"Nevím, proč bych se měl vzdávat mandátu, nebyl to poslanecký klub lidovců, kdo mě zvolil do sněmovny," reagoval v České televizi Hovorka. "Severova slova o případném odchodu do opozice jsou nesmysl, to nemohl vůbec myslet vážně."

Severa kritizuje Hovorku za dlouhodobé nedodržování lidovecké politiky. "Zpronevěřuje se programu a poškozuje tím politiku jednak KDU, jednak celé koalice," tvrdí Severa.

Hovorka hlasoval s opozicí již dříve. I jeho zásluhou sociální demokraté a komunisté v pátek podvečer prosadili zákaz prodloužení vojenských misí v zahraničí.

Čtěte také:

Hovorka řekl, že pro zahraniční mise nehlasoval, protože s nasazením v Afghánistánu a Iráku nesouhlasí, což tvrdí dlouhodobě.

Hovorkův hlas také například pomohl koncem října opozici zamítnout novelu zákona o zápisech vlastnických práv do katastru nemovitostí. Hovorkovi na ní vadilo, že zdražuje zápisy do katastru.

Vizitka Ludvíka Hovorky, poslance KDU-ČSL

Datum a místo narození: 13. června 1963 v Uherském Hradišti.

Vzdělání: vystudoval Stavební fakultu VUT Brno, obor konstrukce a dopravní stavby

Zaměstnání: do roku 1990 pracoval jako projektant

Politické aktivity: členem lidové strany je od roku 1990

- od roku 1990 byl 12 let starostou obce Šumice (Zlínský kraj)

- 2000 až 2004 - člen zastupitelstva Zlínského kraje

- od roku 2002 - člen Poslanecké sněmovny. V minulém volebním období byl členem hospodářského výboru, v současné době je místopředsedou výboru pro sociální politiku a členem výboru pro zdravotnictví.

Ostatní:

- Od ledna 2003 do května 2004 byl členem dozorčí rady Českých drah, kde patřil ke kritikům rychlovlaku Pendolino.

Zdroj: ČTK