lavina_nestesti__192x128_.jpgDvěma lyžařům, kteří v pátek přežili pád laviny v Krkonoších, může za porušení zákona o ochraně přírody a krajiny hrozit pokuta až 100.000 korun. Pokutu by mohli dostat ve správním řízení za to, že se pohybovali mimo vyznačenou cestu v nejpřísněji chráněné první zóně Krkonošského národního parku (KRNAP). ČTK to v pondělí řekla mluvčí správy KRNAP Alena Drahná. Pád laviny nepřežila šestatřicetiletá žena.

Nyní se vyšetřováním tragické události zabývá trutnovská policie. Podle mluvčího policie Udo Ertnera bude případ zřejmě předán jako přestupek k vyřešení správě KRNAP. Drahná výsledek případného přestupkového řízení nechtěla předjímat. Poznamenala, že pro muže a ženu, kteří pád laviny přežili, je trestem již to, co si prožili.

Čtěte také:

Lavina se zřítila v takzvané Červinkově muldě, která je mezi Luční boudou a Svatým Petrem. Jedna z žen nebyla sněhem stržena vůbec, muž byl zasypán částečně. Druhá žena byla zasypána zcela a záchranářům se ji podařilo vyprostit po třech hodinách pátrání. Silně podchlazenou lyžařku v bezvědomí převezl vrtulník do hradecké fakultní nemocnice, kde v pátek večer zemřela.