KlausPoslední den letošního roku tráví prezident Václav Klaus lyžováním ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Se synem a snachou ve středu dopoledne za slunečného mrazivého počasí sjížděl Labskou sjezdovku nedaleko špindlerovské přehrady. "Silvestra trávím lyžováním, na které se určitě těším víc než na večerní oslavování," řekl ČTK na sjezdovce Klaus.

Ocenil místní vlekaře, kterým se při nedostatku přírodního sněhu podařilo sjezdovky zasněžit a upravit technickým sněhem. "Lyžování je dobré. Přes to málo sněhu se to podařilo ve Špindlu a všude v Krkonoších udělat hezké," uvedl Klaus.

Čtěte také

Na rozdíl od minulých návštěv Špindlerova Mlýna si prezident ve středu k lyžování vybral namísto známých tratí ve Svatém Petru téměř 1800 metrů dlouhou sjezdovku u přehrady. "Ve Svatém Petru je více lidí a větší fronty. Zde také již ráno svítí sluníčko a při větším mrazu je lepší být tady," vysvětlil svou volbu. Ráno bylo ve středisku asi osm stupňů pod nulou, ve frontě na lanovku Klaus s ostatními lyžaři čekal vždy několik minut.

Operovaný kyčelní kloub Klausovi v lyžování nebrání

Prezidenta v lyžování podle jeho slov nijak neomezuje ani operovaný kyčelní kloub, který mu lékaři před sedmi měsíci vyměnili za umělý. "Na takovém terénu, když to není ledová hora, se cítím skoro normálně, jako kdykoliv jindy. Musím říci, že se pánům doktorům moje operace podařila," pochvaloval si prezident.

Ze Špindlerova Mlýna zpět do Prahy se prezident vydá 1. ledna časně ráno, aby se po všech stránkách stihl připravit na svůj novoroční projev.

Závěr roku tráví na horách i jiní čeští politici. Například ve Špindlerově Mlýně v těchto dnech lyžuje i premiér Mirek Topolánek (ODS) s rodinou.