(120 příspěvků)Domaci.iHNed.cz 4. 5. 2009 13:45 (aktualizováno: 4. 5. 2009 15:31)
Fischer má problém: ODS chce na ministra financí Kalouska, Paroubek je proti

Šéf ČSSD Jiří Paroubek se hněvá na ODS. Její návrh, aby se ministrem financí ve vládě Jana Fischera stal Miroslav Kalousek, je podle Paroubka nepřijatelný.
Stejný názor má i statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka. "Miroslav Kalousek je pro mě na postu ministra financí ve vládě Jana Fischera zcela nepřijatelný. A to i kdyby vystoupil z KDU-ČSL," řekl serveru iHNed.cz Sobotka.
Zpráva o tom, že předseda ODS Mirek Topolánek navrhne na post ministra financí, tedy klíčového muže, který sestaví krizový rozpočet pro příští rok, právě Kalouska, byla velmi překvapivá.
Kalousek je výraznou tváří KDU-ČSL i dosluhujícího Topolánkova kabinetu, ve Fischerově vládě přitom mají být nestraníci.
"Byla to jasná volba. Není možné přivést do tohoto úřadu někoho zvenku, to by žádný člověk nezvládl. Volil jsem ze tří jmen: náměstek Uvíra - ten je nepřijatelný pro premiéra Fischera. Eduard Janota - ten odmítl. A volba tedy logicky padá na Miroslava Kalouska," řekl Topolánek na tiskové konferenci po pondělním zasedání vlády.
Šéf ČSSD Jiří Paroubek přitom jen pár chvil předtím oznámil, že očekává, že ODS navrhne náměstka Eduarda Janotu. "Jsou to spekulace a já se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl iHNed.cz Janota na otázku, zda se stane členem vlády.
Podle Janoty ČR nesplní kritéria pro přijetí eura - čtěte ZDE
Janota: Plnění maastrichtského kritéria pro přijetí eura může být ohroženo - čtěte ZDE
Eduard Janota, "pan rozpočet", je muž, který stál za všemi státníi rozpočty od 90. let minulého století.
Vzdá se členství v KDU-ČSL?
Jiří Paroubek už dříve uvedl, že v nové vládě nesmí být nikdo ze současných ministrů. V pondělí ale ze svého vyjádření v případě ministra pro menšiny Michaela Kocába (za SZ) slevil. U Kalouska však prý ze svých požadavků ustupovat nehodlá.
Kalousek by se kvůli možnému staronovému angažmá musel vzdát členství v KDU-ČSL. Podle Topolánka se to dá vyřešit do několika hodin. Pro Kalouskovo setrvání v kabinetu se v minulosti vyslovil i prezident Václav Klaus.
O Kalouskově konci v KDU-ČSL se spekuluje už delší dobu. Odstupující a možná i budoucí ministr financí má ve straně řadu kritiků, tím nejvýraznějším je patrně současný předseda Jiří Čunek. Případně angažmá ve vládě Jana Fischera by tam mohlo notně urychlit Kalouskovo rozhodování o jeho další budoucnosti v KDU-ČSL.
Kdo za ten flek více zaplatí? To by bylo demokratické!
kalousek, který byl u mnoha podivných tendrů, by již měl konečně...
stíhaný Šťáva a jako jednička Topolhánka musí na ministerstvu...
anonyme,ano je to tak.!
ODS je strana, ktera se nikdy na nicem nechce dohodnout, pouze...
- Kruh se uzavírá. Osudné chyby se Pitr dopustil už před 16 lety
(21602x) - Kolik snesete pití a kdy můžete zase řídit? Navštivte virtuální bar
(20632x) - Švýcaři dopadli Pitra na druhý pokus. Poprvé přišli pozdě
(16954x) - Pitr byl na útěku v zahraničí, přesto si za Prahou budoval luxusní sídlo
(14940x) - John a spol. se bouří proti škrtům, ale měli by si přečíst koaliční smlouvu
(13732x)
USA vybudují v Česku centrum pro detekci raket. Měli by ho obsluhovat Češi
Podle ČSSD spolu radar v Brdech a nové centrum nesouvisejí. Pokud bude součástí NATO jsou...
Šance na vydání Pitra do Česka jsou 50:50, odhadl ministr spravedlnosti
Švýcaři mohou podnikatele vydat až za rok, ale také nikdy. Pitrovu kauzu bude znovu...
- SIKO KOUPELNY a.s. OBCHODNÍK PRO DEVELOPERSKÉ PROJEKTY
- Technický prodejní inženýr - technologie budov,severní Čechy
- Technický obchodník (MaR, VZT, chlazení, topení,..),Ústí n/L
- PROJEKTOVÝ MANAŽER - realizace MaR a NN systémů, Praha
- Manažer dispečinku
- SPECIALISTA LOGISTIKY - příprava nabídek/kalkulace cen
- Mechanik a seřizovač strojů Čejkovice u Hodonína
- Samostatný pracovník kontroly
- Kontrolor / kontrolorka
- NETWORK SPECIALIST













