Vadilo mu, že by se debatě o úpravě mandátu úřednické vlády účastnili i lidovci a TOP 09, tedy strany, které se neúčastnily formování kabinetu a nenominovaly do něj ministry.

Poté, co padla možnost předčasných voleb, začaly hlavní politické strany řešit, jak nově definovat úkoly a program úřednického kabinetu, který měl původně skončit už v říjnu. Paroubek chce, aby o dalším mandátu Fischerovy vlády jednala jen ODS, ČSSD a zelení. Fischer by podle něj měl předložit těmto třem stranám aktualizovaný seznam priorit vlády k diskusi.

Topolánek míní, že kromě doplnění programu by mohlo dojít i k "určité rekonstrukci" vlády. Šéf ODS to zdůvodnil tím, že zřejmě odejde jeden ministr. Kabinet by podle něj navíc mohl získat širší politickou podporu, než měl dosud. Topolánek ČSSD kritizoval za to, že umožnila "politizaci" kabinetu, například na ministerstvu vnitra vedeném Martinem Pecinou (nominovaný ČSSD).

ODS dnes pohrozila tím, že Fischerova vláda by mohla ztratit její podporu, pokud Pecina zůstane ve vládě a bude v ní prosazovat zájmy ČSSD. ODS rozčílilo, že Pecina omezil pravomoci svému náměstku Zdeňku Zajíčkovi, kterého do funkce vybrala. Zajíček kvůli tomu z ministerstva odešel. Paroubek se zase kriticky vyjádřil k některým projektům, které připravuje ministr financí Eduard Janota.

Premiér Jan Fischer dnes novinářům řekl, že vláda na svém programu pracuje, dokument by měl být hotov "asi v horizontu 10 až 14 dnů". Na schůzku Topolánkem svolanou na pondělí pozván nebyl.

Sociální demokracie nebude podle Paroubka Fischerovi zasílat nějaký aktualizovaný seznam priorit. Ten by prý měl sestavit sám premiér a nabídnout jej ODS, ČSSD a zeleným k diskusi.

Podle šéfa sociálních demokratů by se nicméně vláda neměla pouštět do další etapy důchodové reformy, protože o ní by prý měl rozhodnout až politický kabinet vzešlý z voleb. Fischerova vláda by rovněž podle Paroubka neměla prolomit limity těžby hnědého uhlí ani realizovat stomiliardovou zakázku na likvidaci ekologických škod.