reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia | benefitklub         rss | mms | sms
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
rozšířené vyhledávání »
blogy video animace obrazem program počasí
Úvodní stránka iHNed.cz Hospodářské noviny Respekt Ekonom Marketing&Media Obchodní věstník Investice FinWeb KarieraWeb Reality Odborné měsíčníky
Domácí Zahraniční Ekonomika Finance Digi a věda Kultura Sport Komentáře Rozhovory Cestování Auto Jídlo Ankety
Speciál Korupce Politika Zdravotnictví Školství Společnost Životní prostředí Doprava Kauzy Titul snadno a rychle Jaký byl rok 2009
Přejít do diskuse
(290 příspěvků)
Domaci.iHNed.cz  1. 11. 2009  20:40  (aktualizováno: 3. 11. 2009  14:52)

Další v řadě skandálů z Plzně: Poslanec Benda získal doktorát neprávem

Rigorózní práce Marka Bendy, které oponoval bývalý proděkan Milan Kindl, nemá dostačující počet stran.
reklama
Jiří Pospíšil a Marek Benda
Nechali byste zrušit plzeňskou fakultu?
78%
22%
další anketyHlasovalo 464 čtenářů
Tagy

Poslanec ODS Marek Benda patří k bývalým studentům Právnické fakulty ZČU, který získal neoprávněně titul. Jak informovala Česká televize, Benda obdržel tituly Mgr. a JUDr. za stejnou práci. Rigorózní práce údajně navíc nesplňuje vnitřní pravidla fakulty, je příliš krátká.

Magisterský titul získal Benda loni v červnu, doktorský letos. Oba má z Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.

"Ta práce byla uznána jako rigorózní, já jsem ji jenom nechal převázat," řekl ČT Benda. Podle televize je praxe, kdy student získá dva tituly za jednu práci velmi neobvyklá, práce musí být nějakým způsobem výjimečná.

Předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková v poledním pořadu ČT Otázky Václava Moravce řekla, že problém není v tom, že diplomová práce byla uznána i jako rigorózní. Otázkou je však podle ní rozsah práce.

Počty a normostrany

Bendova rigorózní práce totiž podle televize nesplňuje vnitřní pravidla fakulty. Namísto předepsaných sta normostran má Bendův materiál v přepočtu na normostrany pouze 57 stránek.

V originále má 109 stran údajně díky velkému písmu a řádkování. "Já mám 110 stran," hájí se Benda, který sám vyvěsil svou rigorózní práci na internet.

Oponenty jeho práce byli bývalý proděkan Milan Kindl a jeho kolega z advokátní kanceláře. Současný pověřený děkan fakulty Jiří Pospíšil (ODS) slíbil, že všechny sporné případy prošetří komise, kterou sestavil rektor univerzity.

Historický skandál

Právnická fakulta ZČU prochází nejhorším skandálem českého vysokého školství od roku 1989. Na fakultě chybějí některé práce studentů, zjistilo se, že část lidí ji absolvovala možná nestandardně rychle.

V souvislosti s případem, který začal plagiátorskou aférou, z funkcí odstoupili už dříve děkan Jaroslav Zachariáš a proděkani Kindl a Ivan Tomažič. Tito tři hlavní aktéři celého skandálu odejdou ze školy.

Ministerstvo školství podalo kvůli aféře trestní oznámení a prověřuje i další právnické fakulty v republice.

Autor/ři: lu/čtk, foto: archiv

Domaci.iHNed.cz (přečteno 13076x)
GoogleGoogle Linkuj.czLinkuj.cz redditReddit del.icio.usdel.icio.us JaggJagg.cz Přidat.euPřidat.eu furlfurl yahooyahoo! diggdigg vybrali.sme.skvybrali.sme
Uložte si či sdílejte článek v sociální síti (po registraci zdarma)
KONTEXTOVÉ ODKAZY ETARGET
DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 290
Benda bude na jaře opět kandidovat za ODS: (smlouva s občany 2010)
Za stranu plnou podobných podvodníků.
Lisabon (honza)
Už s tohoto důvodu jsem pro Lisabon , tento národ je schopný,...
Bude jediný? (Karel)
Obávám se, že poslanec Marek Benda bude nakonec JEDINÝ, kdo bude...
Napříč politickým spektrem (Bambi)
Smutné je, že se takoví šmejdi vyskytují přes celé politické spektrum,...
Žádné napříč politickým spektrem neplatí (lada)
Vesměs jsou aktéři buď přímo členy, nebo mafiánskými partnery...
zobrazit příspěvky
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama
EUR 25,560 Kč -0,234 %
USD 18,710 Kč -0,606 %
GBP 28,129 Kč 0,046 %
JPY 20,641 Kč -0,760 %
AAA 14.02 Kč 0.574 %
CETV 565.3 Kč -0.650 %
ČEZ 903.2 Kč 0.356 %
ECM 291.7 Kč 2.315 %
ERSTE 757.5 Kč 3.047 %
KB 3894 Kč 0.620 %
NWR 201.7 Kč 1.869 %
ORCO 194.1 Kč -0.467 %
PEGAS 441.5 Kč 0.113 %
PM ČR 10025 Kč -1.523 %
O2 C.R. 446.4 Kč 0.995 %
UNIPET 143.3 Kč 0.915 %
VIG 963.6 Kč 0.574 %

Členy ODS děsí nízké preference. Vedení je v klidu, voliči se prý ČSSD „přejí“

Mirek Topolánek

Lídři ODS sází na posledních šest týdnů. Některé regiony si ještě nevybraly agentury na...

ČSSD nemluvila pravdu, důchod 15 tisíc korun nebude

ČSSD chtěla před volbami nalákat důchodce na nereálný slib, že se průměrný důchod zvedne...

 
reklama