(202 příspěvků)Domaci.iHNed.cz 10. 11. 2009 22:04 (aktualizováno: 11. 11. 2009 08:44)
Kauza "rychlostudium" v Praze: Objevují se nová svědectví

Vysoká škola finanční a správní (VŠFS) má nové vysvětlení, proč umožňuje pražským politikům studovat rychleji, než je obvyklé. Jako třeba radnímu Martinu Langmajerovi z ODS, který získal titul za pouhý rok a čtvrt. Podle rektorky Bohuslavy Šenkýřové ji politici o zkrácení studia sami žádají.
A soukromá škola jim prý, i když nerada, vyhoví. Alespoň si ale naúčtuje vyšší školné. „Máme studenty, kteří si to chtějí užít a jedou na vynikající prospěch. A pak ty, co školu absolvují rázně. Je to legitimní,“ prohlásila Šenkýřová.
Rektorka promluvila s novináři vůbec poprvé od série článků HN, které upozornily, že někteří významní pražští politici vystudovali školu nápadně rychle.
HN však mají nová svědectví čtyř lidí, kteří ve škole pracovali. Shodují se, že někteří studenti měli podezřelé výhody. „Vystudovat při práci dva ročníky najednou není možné. A když, tak trpí kvalita,“ říká jeden z pedagogů, ovšem jako všichni další pouze pod podmínkou anonymity – bojí se totiž problémů. Jeho jméno, stejně jako těch ostatních, redakce zná.
„Studenta ani jeho práce jsem sice nikdy neviděl, ale zápočet jsem mu zapsat musel,“ říká další učitel. HN navíc získaly výpisy ze školní databáze VŠFS. Například radní Langmajer zvládl během roku zkoušky a zápočty z pětatřiceti předmětů. Právě politici ale mají podle Šenkýřové velkou šanci vystudovat rychleji – mají prý zkušenosti z praxe.
Pamatuji mezi tisíci absolventů pouze jediného, který všechny povinnosti bakalářského studia splnil za dva a půl roku. Po dalších studiích a několikaleté stáži v USA je dnes vynikajícím vědeckým pracovníkem v Akademii věd,“ vzpomíná prorektor Jihočeské univerzity Zdeněk Brandl.
Rychlotituly na VŠFS v praxi: Pražský radní se stal za rok a čtvrt bakalářem - čtěte ZDE
Je to továrna na diplomy, říká o pražské vysoké škole její bývalý pedagog - čtěte ZDE
Radní Langmajer není jediný rychlostudent VŠFS. O půl roku si zrychlili studium třeba i náměstek primátora Pavel Klega a místopředseda ODS David Vodrážka. Miss Taťána Kuchařová zase na VŠFS nastoupila v květnu a už v srpnu měla index skoro plný. S rychlostudenty se potýkají i plzeňská práva, kde studium prověřuje zvláštní komise.

"významný pražský politik"?
Tak to já přidám taky jeden vtip. To vám sedí Blažek s Luňákovou...
A já bych chtěl dneska třeba tu o vráně a lišce, ne radši tu o...
Tak s HN jsem nadobro skončil .. překrucují fakta, přestože měli...
se Ti ani nedivim, to co HN predvadeji je pekna prasarna a do...
- Paroubkův svět: Najdete tu sliby za 47 miliard
(21640x) - Nevím o jakou bolševickou konferenci se jedná, reagoval Topolánek
(14128x) - Sociální demokraté využili ČT pro předvolební mítink v přímém přenosu
(13717x) - Naše sliby nejsou rozmařilé, tvrdí šéf ČSSD. Ví, odkud potečou miliardy
(13609x) - Volební kampaň naplno: Paroubek hodlá diktovat ceny českému byznysu
(11033x) - Oranžový svět podle sociálních demokratů versus dvacet kroků HN
(10399x)
Paroubkův svět: Najdete tu sliby za 47 miliard
Volební sliby, které si v sobotu nechal schválit Jiří Paroubek, si jen v prvním roce...
Vzniká první české gymnázium, kde si žáci šéfují sami
Žáci si určují přestávky a pracují podle vlastního tempa. Metoda se objevovala už za...
- REFERENT ZÁKAZNICKÉHO ODDĚLENÍ AJ+RJ
- Procesní inženýr pro SAP
- English teacher - native speaker
- Obchodní zástupce -Plzeňský kraj
- HLAVNÍ ÚČETNÍ
- KOORDINÁTOR PRONÁJMŮ (SS)
- Quality Engineer/Salary 45 tisíc
- OBCHODNÍ ZÁSTUPCE v polygrafii - media, reklama
- Hlavní účetní - Čelákovice
- Purchasing Specialist IT













