Podle ředitelky Britské knihovny Lynne Brindleyové však hrozí, že kvůli copyrightovým omezením mnoho cenných stránek bude nenávratně ztraceno pro veřejnost i historiky.

Knihovna tradičně archivuje každou tištěnou knihu a periodikum, které v Británii vyjdou. V roce 2004 se knihovna rozhodla rozšířit záběr i na internet. Za tu dobu ve spolupráci s dalšími institucemi zachytila 6000 vybraných stránek, aby zabránila vytvoření "digitální černé díry" v paměti národa, řekla Brindleyová.

Archivované stránky jsou roztříděny tematicky i podle časové posloupnosti. V archivu jsou tak například zachycena fóra, na nichž Britové diskutovali po bombových útocích v roce 2005, materiály dokumentující hospodářskou krizi, včetně stránek zkrachovalých společností, jako byl Woolworths, případně nefunkční stránky bývalých poslanců.

V Británii je odhadem asi osm milionů webových stránek. Britská knihovna zjistila, že jejich průměrná životnost je 44 až 75 dní. Každého půl roku asi deset procent stránek zanikne nebo je vyměněno.

Britské knihovně se však podaří archivovat jen asi procento britských stránek. Mluvčí knihovny zdůraznil, že archivování stránek postupuje příliš pomalu, protože knihovna musí žádat majitele každé stránky nejprve o povolení. V případě tiskovin je archivování automatické a povinné.