S novým místopředsedou ODS Pavlem Blažkem, který je současně radní městské části Brno-střed, spojila ODS naději na očištění své strany. Blažek totiž není spojován s žádným skandálem, které stranou zmítají, a ani neprůhlednými zakázkami. A za korunního prince strany jej například označil i expředseda ODS Mirek Topolánek.

Jenže jak server iHNed.cz zjistil, Blažek má „kostlivce ve skříni“ a jeho působení na radnici brněnské ústřední části provází podezření ze střetu zájmů. Jeho manželka Alena Blažková totiž od městské části, v jejímž vedení Blažek stojí, za posledních osm let jako exekutorka získala zakázky za téměř dva miliony korun.

Manželka a devět exekutorů

Centrální brněnská část v letech 2002 až 2009 zaplatila za služby čtyř exekutorů, které v té době využívala, 2,1 milionu korun. Drtivou většinu – 1,91 milionu – přitom vyinkasovala právě Blažková. Informaci vyvěsila městská část na svém webu, když odpovídala podle zákona o veřejném přístupu k informacím na žádost občana, který se ptal na náklady radnice za služby exekutorů v letech 2002 až 2009.