Například bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) tvrdí, že to byl Vondra, který tlačil na uzavření nové smlouvy na nákup obrněných vozidel Pandur. Vondra v nedělní Partii televize Prima uvedl, že Topolánek se zřejmě stále nesmířil s tím, že už občanské demokraty nevede.

Vondra se prý s Topolánkem před rozhodováním o pořízení obrněnců narychlo sešel a na podporu nového kontraktu mu ukazoval krátkou textovou zprávu od bývalého generálního tajemníka NATO George Robertsona. Robertson už té době radil majiteli výrobce pandurů. Druhou možností, kterou zvažoval Topolánkův kabinet, bylo celý kontrakt úplně zrušit.

Vondra dnes uvedl, že s Topolánkem v sobotu krátce mluvil. Zdůraznil, že věc nechce zatahovat do osobní roviny. "Já mám stále pocit, že on (Topolánek) ještě nevydýchal stále ten fakt, že v březnu skončil v čele strany," řekl však ministr obrany.

Postavil se i proti kritice opozice, k rezignaci Vondru vyzvali sociální demokraté a komunisté. "Hrátkami se nenechám odradit," zdůraznil ministr. Soudí, že se změn na ministerstvu možná někdo obává a chce ho očernit.

Vondra v neděli potvrdil, že chce provést reformy. "Cestovní plán" pro armádu do roku 2020, na kterém pracuje zvláštní komise ministerstva a budou se na něm podílet i poslanci a senátoři, by měl být podle ministra hotov v březnu. Potom nastanou potřebné změny předpisů a zákonů.