Dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz Martin Ručinský v Litvínově evidentně pookřál. Zatímco v prvních 12 kolech extraligy nedal v dresu Sparty ani gól, v severočeskému klubu pomohl ve druhém zápase druhou trefou k dalšímu vítězství. Litvínov ve včerejší předehrávce 14. kola hokejové extraligy porazil Slavii 2:0. Stejně jako v úterním duelu proti Kladnu si Ručinský připsal ještě asistenci. Velký podíl na výhře měl i domácí brankář Franěk, který se vytáhl proti klubu, kde v minulosti hrál. Litvínov díky výhře odskočil Slavii o tři body a v tabulce je před zbývajícími zápasy kola na pátém místě.

Litvínov byl v první třetině aktivnější, ale jen obtížně se prosazoval do šancí skrz pozorně bránící obranu Slavie. I proto přišly náznaky příležitostí až ve druhé polovině úvodní části. Ve 12. minutě zakončil Vopat pěknou individuální akci střelou, která jen těsně minula horní růžek Kopřivovy branky.

Na začátku 14. minuty vyzval Jánský Viktora Hübla, jenže ten pálil vedle. Vzápětí na druhé straně ujel Vondrka, ale v rozhodujícím momentu mu odskočil kotouč, při zakončení se tak dostal až příliš blízko brankáři Fraňkovi. Krátce nato měl stoprocentní možnost k otevření skóre Rindoš, nedokázal ale přehodit ležícího Kopřivu.

V končící 25. minutě si Litvínov vybojoval 66 vteřin dlouhou přesilovku čtyři na tři, následně hrál ještě téměř půl minuty dokonce v pěti proti třem, ale Kopřivu vážněji neohrozil. Poté co se základní hrací doba přehoupla do své druhé poloviny, zůstal před hostujícím brankovištěm na chvilku osamocený Rindoš, ale ani nadvakrát opět neuspěl.

Ve 36. minutě se po Kadlecově biliárové přihrávce o hrazení dostal za záda litvínovských beků z trestné lavice se vracející Žižka, na Fraňka však nevyzrál. Pražané mohli litovat, neboť následně na druhé straně vypálil Jareš a puk propadl Kopřivovi do sítě. Ještě před druhou pauzou hrál Litvínov 72 sekund znovu dvojnásobnou přesilovku a tentokrát už nezaváhal - Jenáček našel Ručinského, jenž s velkým přehledem zvýšil.

Třetí dějství přineslo zvýšenou aktivitu Pražanů v ofenzivě, ta však narážela na bezchybně chytajícího Fraňka. V 51. minutě mohl při přesilovce naopak definitivně rozhodnout Černý, jenže svou ránu z mezikruží namířil pouze do pravé tyče. Pár vteřin před koncem mohl výsledek navýšit Jenáček, ale Kopřiva únik dvou hráčů domácích vychytal.

Litvínov - Slavia 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Jareš (Ručinský), 40. Ručinský (Jenáček, Lukeš). Rozhodčí: Jeřábek, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 3683.

Litvínov: Franěk - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Švarný, Gula, Kousalík - Lukeš, V. Hübl, Jánský - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Rindoš, Gerhát. Trenéři: Reichel a Kučera.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kuboš, Žižka, Roth, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Holec, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Doležal, Sklenář, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

1. HC Oceláři Třinec 13 7 2 2 2 45:32 27

2. HC Vítkovice Steel 13 8 1 0 4 43:28 26

3. HC Mountfield Č. Budějovice 13 7 2 1 3 34:29 26

4. Bílí Tygři Liberec 13 6 1 2 4 35:32 22

5. HC Benzina Litvínov 14 7 0 1 6 34:44 22

6. HC Kometa Brno 13 6 1 1 5 29:31 21