Bývalý hradní vicekancléř Petr Hájek a exšéf politického odboru Hradu Ladislav Jakl odmítli tvrzení, že se podíleli na novoroční amnestii. Popřeli tak výroky kancléře Miloše Zemana Vratislava Mynáře, který v sobotním vydání deníku Právo uvedl, že jsou Hájek, Jakl a spolu s nimi i právník Pavel Hasenkopf autory kritizované amnestie. Hájek to sdělil na svém webu, Jakl v sms odpovědi.

"Je to absurdní smyšlenka typu Jedna paní povídala," uvedl Hájek. Informaci, kterou Mynář řekl Právu, označil za "hloupou pavlačovou pomluvu".

"Lže, jako když Rudé právo tiskne. Lituji prezidenta Zemana, že má takové v uvozovkách zpravodajce," doplnil.

Podobně se v textové zprávě vyjádřil i Jakl. "Ta informace neodpovídá skutečnosti. Ani nevím, kdo je jejím zdrojem," uvedl. Podle něj s ním nikdo z "nové prezidentské garnitury" ani nemluvil.

Hájek tvrdí, že tehdejšímu prezidentu Václavu Klausovi pouze radil. V týmu, se kterým o tom Klaus diskutoval, prý byl také Jakl a kancléř Jiří Weigl. "Prezident přišel s rozhodnutím udělit amnestii a o některých jejích aspektech se s námi radil. Nic víc za tím nebylo a není," uvedl Hájek. Účast Hasenkopfa na jednáních vyloučil. "Pan Hasenkopf u toho nikdy nebyl," řekl v rozhovoru.

Podle Hájka byla amnestie "správná, potřebná a nutná".

Z českých věznic bylo v důsledku novoroční amnestie propuštěno zhruba šest a půl tisíce odsouzených. Plošná milost se vztahuje také na desítky nepodmíněných a alternativních trestů. U velkých kauz se žalobci proti amnestii většinou odvolali.