Golfistka Klára Spilková obsadila na turnaji v Tálích na Slovensku dělené páté místo a o jednu příčku vylepšila své maximum na okruhu Ladies European Tour. Premiérové vítězství si suverénním výkonem v nedělním čtvrtém kole zajistila Švédka Camilla Lennarthová.

Česká hráčka poslední turnajový den ztratila na jamkách 4 a 5, kde zahrála bogey a double bogey, a pokazila si tak útok na ještě lepší pozici. Pak sice zahrála i dvě birdie, další posun jí ale zmařila devátá jamka, kde opět zahrála jeden úder nad par.

"I v posledním kole byla hra nahoru a dolů. Střídaly se bogey a birdie. Bojovala jsem až do konce a přišlo zatím moje nejlepší umístění na LET. S výsledkem jsem spokojená," řekla Spilková, která v neděli hřiště obešla na 73 úderů a pokořila osobní maximum, jímž byla šestá místa z loňského turnaje v anglickém Denhamu a květnového Turkish Airlines Ladies Open v Antalyi.

"Teď mě čeká poslední týden ve škole a poté hned čtyři turnaje v řadě," přiblížila devatenáctiletá golfistka své další plány.

Johanka Šteindlerová obsadila 48. místo, další česká amatérka Karolína Kohoutová skončila na Slovensku na 63. příčce.