Brzy bude půlnoc, je pár stupňů nad nulou. Postáváme pod dřevěným přístřeškem v chumlu mladých lidí a snažíme se zahřát čajem, než zalezeme do prochladlých stanů. Kolem slyšíme jen španělštinu a angličtinu. Co jiného by se také na druhém konci světa, v národním parku Torres del Paine, největším v chilské Patagonii, dalo čekat!

"Copak asi kluci vaří?" uvažuje jedna z nás nahlas. "Čaj," překvapivě odpovídá vedle stojící kluk. "Čechů je tak málo, přitom jsou všude. Líbí se mi, jak hodně cestujete," říká perfektní češtinou dvaatřicetiletý Rus. Studoval práva na Karlově univerzitě v Praze, teď už delší dobu cestuje Latinskou Amerikou.

Druhý den se potkáme za svítání. Je nás víc, kteří z horského, hodně spartánského kempu stoupáme ke třem skalním věžím Las Torres − symbolu celého národního parku.

Je pátek třináctého. Jistě i datum může za to, že trojice majestátních štítů sahajících až do 2850 metrů se nám to ráno v plné kráse neodhalí.

Smůla, ale další ikony chilské Patagonie nás teprve čekají. Někdo putuje patagonskou divočinou s těžkým batohem na zádech i s nadějí, že narazí na pumu. Spíš ale spatří kroužícího kormorána.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se