***HLAVNÍ ZPRÁVY***

Nejsilnější byla koruna v pondělí, pak ale začala oslabovat. Přesto je oproti minulému týdnu o 30 haléřů silnější. Ve čtvrtek, týden, po intervencích se obchoduje za 26,7 koruny. Jde ale jen o malé výkyvy. ČNB se tak podařilo dosáhnout svého cíle.

"Na návrh vlády podepsal prezident Zeman odvolání Karla Borůvky z funkce velvyslance ve Švýcarsku," uvedlo ministerstvo zahraničí na Twitteru. Borůvkova žena Alena na sociálních sítích útočila na zaměstnance ministerstva, novináře a úředníky.

Podle deníku The New York Times chystá Severní Korea pravděpodobně další jadernou zkoušku. Podle analýz vojenských expertů z Los Alamos by se mohlo jednat o test zatím nejsilnější jaderné pumy. V reakci na to Spojené státy a Jižní Korea s Japonskem umístily plavidla v blízkosti severokorejského pobřeží.

***FINANČNÍ ZPRÁVY***

Čínská skupina CEFC dokončuje podle informací HN akvizici největšího fotbalového stadionu v Česku. Vršovický Eden přejde do rukou fotbalové Slavie. Nový vlastník by do stadionu v následujících letech mohl investovat desítky milionů korun. Ve vršovickém Edenu se od roku 2008, kdy byl otevřen, vystřídalo několik vlastníků.

***POČASÍ***

Většinou oblačno, ojediněle přeháňky, na severu a severovýchodě nad 700 m, postupně nad 1000 m sněhové. Později odpoledne a večer beze srážek a místy polojasno. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C, na Šumavě až 7 °C. Mírný západní až severozápadní vítr.

*