V roli radního Českého telekomunikačního úřadu patřil Ondřej Malý mezi největší kritiky operátorů a jejich cenové politiky. A po odchodu Tomáše Prouzy se stal novým digitálním koordinátorem. Měl by vládě i ministrům radit, jak se postavit k novým technologiím a výzvám, které přinášejí. "Stát má systémy pro svou potřebu na velmi dobré úrovni. Myslím, že se v minulosti mělo pracovat na obojím zároveň, aby z toho měl něco navenek i občan," míní Malý.

Jako digitální koordinátor nemáte téměř žádné formální pravomoci. Nemůže to být překážkou v prosazování digitální agendy?

Jmenovala mě celá vláda. Nedokážu si představit, že když má premiér za jednu z priorit digitální agendu, tak se nebude dělat nic. 

A když to nepůjde? Co když se některé ministerstvo zabetonuje na svých pozicích a prostě agendu nebude plnit?

Když máte problém s prodavačem v obchodě, zavoláte jeho nadřízenému. Když bude problém s úředníkem, zavolám ministra. Když to nepůjde ani s ministrem, zavolám premiérovi a budu se s ním bavit o řešení. Mám od premiéra jasný mandát, a kdyby existovaly nějaké problémy, mohu se s ním i operativně sejít. Digitální agenda je vládní priorita, tak se nemůže říct, že se s tím nebude dělat nic.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se