***HLAVNÍ ZPRÁVY***

Chci zdanit sám sebe, vysvětluje Andrej Babiš, proč nyní přichází s návrhem na zdanění takzvaných korunových dluhopisů. Poté, co musel před poslanci vysvětlovat nákup korunových dluhopisů vlastní firmy, podal na vládu k projednání vlastní návrh, aby byly dodatečně od příštího roku zdaněny. Současně dostala vláda na středeční jednání další verzi návrhu od nezařazeného poslance Karla Fiedlera. Ten zdanění rozšířil ještě na další okruh spřízněných lidí kolem původních majitelů dluhopisů. Chce tak zabránit snadnému obcházení navrhované Babišovy novely převodem dluhopisů na další osoby.

Martin Bláha, předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice, oznámil, že rezignuje na svou funkci. Spory týkající se Jihočeských nemocnic stály za pádem krajské koalice. Podle Bláhy se jeho rezignací usnadní jednání o nové koalici. Tu mají tvořit ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a Pro jižní Čechy.

Britové budou o brexitu hlasovat ještě jednou. Na rozdíl od loňského referenda už nepůjde o odchod z Evropské unie, ale o to, jak konkrétně by měl brexit vypadat. Přeje si to premiérka Theresa Mayová, která kvůli tomu oznámila, že chce na 8. června vypsat předčasné volby. Britové by podle ní měli dát souhlas s takzvaným tvrdým brexitem, pro který se Mayová rozhodla.

***FINANČNÍ ZPRÁVY***

Alternativní taxislužba Uber v Brně během několika dnů skončí. Krajský soud rozhodl vyhovět žalobě společnosti Lido Taxi a města Brna a provoz služby ve městě zakázal. Před několika dny v rámci předběžného opatření konstatoval, že služba Uber je v Brně poskytována v rozporu se zákonem, a její provoz tak na území města zakazuje. Rozhodnutí se nyní překládá do nizozemštiny a bude doručeno vedení společnosti. Až bude verdikt doručen, Uber musí se svým podnikáním v Brně skončit.

***POČASÍ***

Ve středu bude na Moravě a ve Slezsku zataženo až oblačno, na většině území sněhové přeháňky nebo sněžení, na jihu přechodně i srážky smíšené, na severovýchodě a severu sněžení místy trvalé a vydatné. V Čechách oblačno až polojasno, během dne přechodně až zataženo a srážky ojediněle, na horách četnější. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v Čechách místy až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C. Čerstvý severní vítr 7 až 12 m/s, v nárazech kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu a severovýchodě 25 až 30 m/s (až 110 km/h). Od středních poloh se budou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Později bude vítr od západu zvolna slábnout. Tlaková tendence: setrvalý stav, večer slabý vzestup

*