S příchodem Moniky a Andreje Babišových se nenápadný hotel a restauace Magnolia, který stojí pár metrů od Průhonického zámku, za posledních několik měsíců dramaticky změnil. Podnik se nově jmenuje Paloma a především manželka možného budoucího premiéra a předsedy hnutí ANO tu zařídila novou luxusní francouzskou restauraci. Vařit tu začnou za pár dní.

"Otevíráme příští úterý. Koncept restaurace přichází z Francie," upřesnil manažer Palomy Martin Kolář.

Babišovi už provozují jednu podobnou restauraci ve Francii ve městě Mougins nedaleko Cannes. Tento podnik stejného jména získal v roce 2016 druhou hvězdu ve slavném Michelinově průvodci, který mapuje kvalitní francouzské restaurace. Podobné ambice bude mít i průhonické dvojče této restaurace.

Recepty a jídelníček pro českou restauraci vytvořil šéfkuchař Nicolas Decherchi, který pro Palomu v Mougins získal dvě zmíněné michelinské hvězdy. "Poslední dva měsíce u nás Nicolas Decherchi strávil asi 90 procent svého pracovního času, bude teď dohlížet na začátek a zprovoznění restaurace," uvedl Kolář s tím, že v týmu se střídají dva až čtyři šéfkuchaři z Francie a tři až čtyři kuchaři z Česka. Už dva roky pracujeme na tom, abychom tu mohli otevřít. Tři až čtyři naši kuchaři se připravovali ve Francii. Pokrmy z Mougins tak dobře znají," dolal manažer.

V menu, které Paloma zveřejnila na internetu, je například humr, mušle svatého Jakuba, srnec nebo telecí brzlík. Nejlevnější obědové menu vyjde na necelých šestnáct set korun. Předkrmy stojí kolem tisícovky, dezerty do pěti set korun.

Přestavba a vybavení původní francouzské Palomy stály asi 65 milionů korun. Interiéry tehdy v Mougins i nyní v Průhonicích navrhovala Monika Babišová. Původně střízlivé vybavení z Magnolie nahradil luxus, černobílý interiér, měkké vzorované koberce, broušené sklenice. "Miluji čisté linie, kde vynikne materiál a vypracování," líčila Babišová svou vizi interiérů slovenskému magazínu Sparkling.

Podnik provozuje společnost Imoba, která ještě před rokem patřila do rodiny Babišových firem, ale kvůli zákonu o střetu zájmů ji šéf hnutí ANO "zaparkoval" do svěřenského fondu. Pod Imobu spadá například také Sokolovna Průhonice, Centrum pohybové medicíny, kde ANO pořádá své stranické akce, a také Farma Čapí hnízdo. Kvůli padesátimilionové dotaci pro Čapí hnízdo Babiše vyšetřuje policie.