Profesoři několika českých vysokých škol připravili pro své studenty soutěž o nejlepší hru pro mobilní telefony nebo tablety. Cena je poněkud překvapující: výhercům organizátoři založí firmu v USA.

"Společnost založená jak Američany, tak Čechy má daleko větší šanci chytit se na americkém trhu. K tomu ale musí přijít s něčím naprosto novým," vysvětluje Jan Šedivý z ČVUT.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Šedivý je mozkem projektu. Pracoval osmnáct let na vývojářských a manažerských pozicích v Googlu a IBM. Před dvěma roky se vrátil do Čech a na elektrotechnické fakultě ČVUT pro studenty organizuje takzvaný eClub. Cílem jeho mise je umožnit nadaným studentům proměnit originální nápady v úspěšné startupové firmy.

Navíc se je snaží přesvědčit, že pro úspěch jejich byznysu je důležité najít společnou řeč s vrstevníky z netechnických oborů. Tomu odpovídá i koncept soutěže.

"Na myšlenku projektu mě přivedl Bob Stránský z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Napsal mi, že má několik talentovaných designérů, které zajímá navrhování webových stránek, ale nemají takové programátorské znalosti, aby své plány uvedli v život," vypráví Šedivý.

O tom, jak se české školy podílí na tomto projektu, jsme informovali v Hospodářských novinách.