Bylo těsně před volbami, když tehdejší lidovecký ministr životního prostředí Libor Ambrozek zadal v květnu 2006 nevýhodnou zakázku. Za 23 milionů korun najal společnost BDO-IT, aby jeho ministerstvu radila při chystané reformě vědeckovýzkumných institucí. Jenže zakázka byla zbytečně předražená a její výsledky úřad téměř nepoužil.

"Po příchodu na ministerstvo jsem si nechal zpracovat audit a tato zakázka z něj vyšla jako problematická. Snažil jsem se ji co nejrychleji ukončit," popisuje Petr Jan Kalaš, který 5. září 2006 po Ambrozkovi převzal úřad.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.