V karlovarské nemocnici v pátek zemřel šestapadesátiletý muž na prasečí chřipku. Do nemocnice byl přijat ve čtvrtek. Jeho zdravotní stav byl celkově špatný. Chřipka jeho zdravotní komplikace vážně zhoršila. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Zdeňka Marková. V Česku jde o čtvrtý případ úmrtí v souvislosti s nákazou. Tři lidé zemřeli na prasečí chřipku, jeden člověk na leukémii.

V Karlových Varech jde o druhou oběť prasečí chřipky. První byla 22. října jednatřicetiletá žena, která byla zároveň první zemřelou na nákazu v Česku.

V karlovarské nemocnici leží i další muž ve vážném stavu s prasečí chřipkou. V péči lékařů je už čtyři týdny.

Kraj přesáhl hranici epidemie

V Karlovarském kraji už počet nemocných chřipkovými onemocněními přesáhl hranici epidemie. Nemocných je 2036 lidí na 100.000 obyvatel. Ještě před týdnem byla nemocnost v kraji na úrovni 1775 nemocných, informovala v pátek ČTK mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková.

"Nárůst byl zejména v okrese Cheb u věkové kategorie od 15 do 24 let," dodala. V nemocnici v Chebu a v Léčebně dlouhodobě nemocných na Chebsku stále platí zákaz návštěv. V kraji jsou uzavřeny některé školy, kde počet studentů a žáků v minulých dnech výrazně narostl.
Související