Akutních respiračních infekcí včetně chřipky je v Česku stále méně a nemocnost dlouhodobě klesá. V uplynulém týdnu byly potvrzeny jen tři nové případy prasečí chřipky a žádné úmrtí. Ministerstvo zdravotnictví středečním dnem končí pravidelná týdenní hlášení a bude zveřejňovat jen souhrnná čísla vždy poslední středu v měsíci. ČTK to řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

"Od zahájení vyšetřování v národní referenční laboratoři je k dnešku potvrzeno v Česku 2469 případů infekce virem Pandemic (H1N1) 2009 a 102 úmrtí," upřesnil. Pokud by se epidemiologická situace náhle změnila k horšímu, ministerstvo pravidelná týdenní hlášení obnoví, dodal.

Počty spotřebovaných vakcín ministerstvo ve středu nezveřejnilo. Podle posledních údajů z minulého týdne se nechalo očkovat 66.000 lidí, využilo se asi 30 procent dovezených vakcín.

Celkem má stát odebrat 700.000 dávek vakcíny. Na konci února vláda schválila uvolnění vakcíny proti prasečí chřipce pro všechny občany ČR. Očkování je bezplatné a dobrovolné. Zájem o ně ale velký není.

Související