Studie českých lékařů o fungování štítné žlázy v těhotenství zaujala ve světě. A pokud se její výsledky potvrdí, mohla by ovlivnit poskytování zdravotní péče i za hranicemi Česka.

Vědecký tým vedený Eliškou Potlukovou z Karlovy Univerzity v Praze zjistil, že krevní testy dokážou v mnoha případech odhalit skryté poruchy štítné žlázy během těhotenství a krátce po porodu. Tyto problémy u nás přitom podle serveru Ordinace.cz postihují až 12 procent těhotných žen a mohou nejen komplikovat průběh těhotenství, ale i poškodit vývoj plodu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.