Kvalitnější umělý kloub, šetrnější operaci křečových žil nebo hemoroidů, oční čočky i lepší plomby patří mezi zdravotnické výkony, za které by si lidé byli ochotni připlatit. Vyplývá to z červnového průzkumu Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE, který zjišťoval, jak se lidé dívají na zavedení standardů a nadstandardů ve zdravotnické péči.

Stanovení standardů, o nichž bude v pátek rozhodovat Poslanecká sněmovna, vítá 47 procent respondentů, proti zavedení jich je mírná většina. Zavedení nadstandardů ve zdravotnictví odmítají nejčastěji lidé na 60 let a bez maturitního vzdělání. Naopak podporu má změna systému u lidí v produktivním věku mezi 30 až 44 lety a u vysokoškoláků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.