Profesor Václav Špičák, nestor české alergologie, se minulý týden vrátil z Evropského kongresu alergologie a klinické imunologie.

Stejně jako v posledních letech rezonovalo na prestižním setkání největších kapacit z oboru jedno základní téma: „O tom, že neustále stoupá počet alergiků jsme slyšeli už tisíckrát a zdá se, že tyto informace se každým rokem jenom potvrzují. Vyslechli jsme si drtivé předpovědi, že za dvacet let bude každý druhý člověk na planetě alergik, zatímco dnes je to každý třetí,“ říká dvaaosmdesátiletý odborník, který se v pražském centru alergologie a klinické imunologie Immunoflow věnuje léčbě pacientů a také výzkumu.

"Nepodléhjeme "hypotézám o hygieně", nepodléhejme reklamám o tom, že přítomnost domácích zvířat kolem novorozence snižuje budoucí riziko alergie. Chovejme se ve všem rozumně, přiměřeně," vyzval profesor Špičák ve středečním on-line rozhovoru pro server IHNED.cz.

Otázky a odpovědi najdete ZDE

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.