Fakultní Thomayerova nemocnice vybudovala v Česku ojedinělé oddělení hrudní chirurgie, které převezme péči o nemocné s plicní a mimoplicní tuberkulózou a plicními mykobakteriózami z celé republiky. Vysoce infekční pacienti tak budou operováni v sálech, které jsou určeny pouze pro ně. Centralizací péče klesne riziko infekce pro ostatní pacienty i zdravotnický personál.

"Na oddělení jsou tři operační sály, 15 lůžek standardních a sedm lůžek JIP. Oddělení provede všechny chirurgické výkony k zjištění nemoci u pacientů s podezřením na TBC," řekl při úterním představení nového pracoviště jeho šéf primář Vladislav Hytych.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.