Ministr zdravotnictví Leoš Heger má plán na výrazné zdražení cigaret. Vybrané peníze chce přesměrovat do rozpočtu svého ministerstva, čímž by alespoň částečně kompenzoval rozpočtové škrty a úsporná opatření.

Na jeho úřadě k tomu už vznikají propočty, s nimiž koncem léta půjde na ministerstvo financí.

„Dnes je spotřební daň na krabičku kolem čtyřiceti korun, nově by to ale klidně mohl být dvojnásobek,“ říká analytik Jan Kvaček, který má výpočty na ministerstvu na starosti.

To by znamenalo, že se cena jedné krabičky cigaret dostane z dnešních průměrných sedmdesáti korun ke stovce. Ani to by ale podle Kvačka kuřáky neodradilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.