Pražská nemocnice Na Bulovce nabídne od poloviny září větší pohodlí pacientům s rakovinou. V rámci nemocniční lékárny zde ve čtvrtek vedení nemocnice slavnostně otevřelo novou přípravnu cytostatik, tedy látek, které se používají k léčbě nádorových onemocnění. Díky přípravně dostanou onkologičtí pacienti léky, aniž by na ně dlouho čekali.

Do nové lékárny se soustředí sklad, přípravna i výdejna cytostatik. „Nová přípravna cytostatik přispěje ke komfortu pacientů, dále se zvýší bezpečnost práce zaměstnanců,“ řekl nový ředitel Bulovky Petr Zajíc, který do funkce oficiálně nastoupí v pondělí 1. srpna.

Přestavba lékárny stála 31 milionů korun. 19 milionů šlo ze státního rozpočtu a nemocnice se podílela zbývajícími dvanácti miliony korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.