Všeobecná fakultní nemocnice v Praze se po létě rozdělí na dvě zóny: na tu běžnou a na novou VIP. V té budou mít pacienti nadstandardní zacházení.

Začne to už před ordinací: místo dlouhého čekání půjdou rovnou dovnitř. A když pak budou potřebovat sérii dalších vyšetření, jejich lékař je všude doprovodí. Do Centra individuální péče, které slibuje co nejrychlejší ošetření, se dostanou pacienti výměnou za členský příspěvek.

"Inspirovali jsme se u jiných zařízení veřejného typu," řekla HN ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice Dana Jurásková s tím, že konkrétní výše poplatků se teprve kalkuluje.

Stát se "kulichem" – tedy protekčním pacientem – může každý. A klidně na to dostane i smlouvu. Přednostní zacházení totiž nabízí stále více státních nemocnic. Na Hegerovu slibovanou reformu zdravotnictví není potřeba čekat, stačí zaplatit několikatisícový paušál.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.