Odlehčená sádra za čtyři stovky, porod císařským řezem na přání matky za 3 tisíce, kvalitnější kyčelní kloub za 20 tisíc a robotická operace prostaty za 50 tisíc.

I tak by mohly od Nového roku vypadat ceny luxusnější zdravotní péče v Česku. Jde o takzvaný nadstandard, který od 1. ledna 2012 zavede ministr zdravotnictví Leoš Heger v rámci jednoho ze svých klíčových reformních kroků.

Uvedené ceny zdravotnických výkonů jsou ale zatím stále jen hrubé odhady, které připravily zdravotní pojišťovny a nemocnice.

Hospodářské noviny už v polovině července přinesly kalkulace prvních tří položek - lehčí sádry, kvalitnějších očních čoček a kvalitnějšího kyčelního kloubu. Nyní se seznam rozrostl o dalších pět výkonů, o jejichž možných budoucích cenách informovalo úterní vydání Lidových novin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.