Kdo bude chtít lepší klouby, čočky nebo cévní protézy a bude si pravidelně platit připojištění zdravotnického nadstandardu, vyjde ho to podle prvotních propočtů na stokoruny měsíčně.

Serveru IHNED.cz to potvrdili prezident Svazu zdravotních pojišťoven Jaromír Gajdáček a Jiří Nekovář z Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Systém plateb pojištění za nadstandardní zdravotnickou péči, která má v Česku začít platit už od ledna, ovšem zatím ještě není úplně dořešen. Podle odborníků by se však mohl podobat například modelu cestovních pojistek. A právě podle nich vypočítal svůj odhad i Jaromír Gajdáček.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.