Pojišťovny by měly už v průběhu příštího roku začít hradit čtyři pokusy o umělé oplodnění. Nyní pojišťovny proplácí pacientkám jen tři a čtvrtý ve výjimečných případech. Ve čtvrtek to navrhli poslanci zdravotnického výboru sněmovny.

S vyšším počtem bezplatných pokusů o asistovanou reprodukci půjde ale ruku v ruce nižší počet vkládaných embryí. V prvních dvou cyklech se má většinou používat jen jedno, v dalších dvou pak dvě embrya.

"Nemělo by to ale platit bez výjimek. Pokud nebudou splněny zdravotní předpoklady, bude možné i v prvních cyklech použít embrya dvě," řekl HN Tonko Mardešić, vedoucí lékař sanatoria Pronatal. S nižším počtem vkládaných embryí obecně klesá šance na otěhotnění.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.