Dítě skončilo po lehké nehodě v malé nemocnici s nedostatečným technickým a personálním vybavením. A na horší péči doplatilo trvalým poškozením mozku. Mají rodiče v takovém případě nárok na odškodné?

Platforma zdravotních pojištěnců upozorňuje, že pokud projde jeden z bodů zdravotnické reformy, tak nikoliv. Novinka z dílny ministerstva zdravotnictví je podle zástupců platformy totiž postavena tak, že lidé v podobných situacích by ztratili šanci vyhrát s nemocnicí soudní spor a domoci se alespoň odškodnění za poškození zdraví.

„Vládní návrh v podstatě legalizuje stav, kdy dostanete dobrou péči, pokud jste se dostali do dobré nemocnice, nebo špatnou, pokud do špatné,“ kritizuje předlohu, kterou mají na stole poslanci, právník Ondřej Dostál.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.