Rozdělení zdravotní péče na standardní a nadstandardní bude prozatím jen prázdným pojmem. Zdravotnickou reformu, která s tímto rozdělením počítá a měla platit od ledna příštího roku, přitom už minulý týden schválil parlament.

Odborné společnosti budou na přípravu zdravotnických nadstandardů však potřebovat další tři měsíce. Sepsat seznam do poloviny září, jak chtěl ministr zdravotnictví Leoš Heger, nestíhají.

"Právě jsme si stanovili nový termín na přelom listopadu a prosince. Chtěla to tak většina společností. Spustit změny od příštího roku se tak zřejmě nestihne," řekl HN po jednání předsednictva České lékařské společnosti Petr Arenberger, šéf dermatologů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.