Ministerstvo zdravotnictví po letech odporu připravuje novelu zákona, která by marihuanu vyřadila ze seznamu zakázaných látek. Využívat legálně by ji tak mohly stovky pacientů, které trpí například roztroušenou sklerozou, rakovinou nebo Parkinsonovou nemocí.

"Do konce letošního roku předložíme sněmovně novelu zákona o návykových látkách, kde marihuanu přesuneme ze seznamu zakázaných látek mezi ty, které bude možno předepisovat," řekl náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek na konferenci, kterou v úterý ve sněmovně zorganizoval poslanec a místopředseda zdravotnického výboru sněmovny Jiří Štětina (VV).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.