Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) označil hlavního organizátora lékařské kampaně "Děkujeme, odcházíme" Martina Engela za tvrdého, ale nezákeřného nepřítele.

Engel vzájemný respekt potvrdil ve čtvrtečním on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz. 

"Beru ho (Hegera) jako člověka, který dlouho naši akci podceňoval, ale ve finále byla jednání korektní a jeho pozitivum vidím i v tom, že není nakloněn privatizačním záměrům některých vlivných lidí ze zdravotního výboru paramentu," napsal Engel v chatu.

Lékař-rentgenolog patřil mezi radikální odboráře, kteří kvůli nespokojenosti s platy, postgraduálním vzděláváním a reformami zdravotnictví, podali začátkem letošního roku výpověď. Nemocnice by bývaly k 1. březnu ztratily 3 800 z 20 tisíc lékařů.

Odboráři v čele s Martinem Engelem nakonec podepsali s ministrem zdravotnictví memorandum, které lékařům letos zaručuje zvýšení platu o 5 až 8 tisíc korun. Průměrný příjem jim tak v tomto roce stoupl ze 48 tisíc na 60 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.