Přednosta chirurgické kliniky z pražské Bulovky Jan Fanta sedí ve své pracovně a před sebou má rozevřený prospekt o novém přístroji Nano Knife (neboli Nano nůž). Žhavá medicínská novinka teď docenta zaměstnává nejvíc.

Před dvěma měsíci s ním totiž provedl unikátní operaci plicního nádoru, kterou ve světě uskutečnila teprve dvacítka operatérů.

Do pražské Fakultní nemocnice Na Bulovce kvůli tomu začaly psát či volat desítky nemocných - zatím však musejí čekat. Lékaři totiž napřed zkoušejí, které nádory je možné přístrojem "rozpustit".

Chirurg Fanta však věří, že časem půjde o stovky případů. "Myslím, že je to podobně převratné, jako když v minulém století přišla po klasickém rentgenu magnetická rezonance," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.