Posledních čtrnáct dní nedělají na chirurgii v pražské nemocnici Na Bulovce takřka nic jiného, než vyřizují emaily a telefonáty. Obrací se na ně lidé s nádory různého typu.

Mají k tomu pádný důvod. Dozvěděli se totiž o úspěšné unikátní operaci, kterou provedl zdejší přednosta Jan Fanta. V srpnu operoval plicní nádor pacientovi prostřednictvím převratné metody - použil takzvaný Nano Knife neboli Nano nůž. A po několik týdnech nádor zmizel.

Fanta se zařadil mezi první dvacítku operatérů na světě, kteří zatím Nano Knife u plicních nádorů využili.

Přístroj, který se začal před rokem používat ve Spojených státech, je však zatím teprve v testovací fázi, i když zatím u žádné operace nenastaly komplikace.

"Zákrok se zatím nabízí pouze těm pacientům, u nichž není jiná možnost léčby," říká Jan Fanta.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.