Ministr zdravotnictví Leoš Heger otočil. Připlatit si za to, aby porod nebo operaci kolena provedl konkrétní lékař, bude nakonec legální. Pacientům to od ledna dovolí v rámci nadstandardu.

Lékaři z odborných společností, kteří s návrhem před časem přišli, Hegera přesvědčili, že to běžný provoz v nemocnicích nenaruší. "Koncem roku k tomu vydáme pokyn, řekneme, jak bychom si to představovali a nemocnice si to pak nastaví podle svých možností," potvrdil včera HN ministr.

Pacienti, kteří se chtějí dostat k profesorům či přednostům klinik, už tak nebudou nikomu strkat peníze do kapsy. Z úplatků se stanou regulérní příplatky a nemocnice se o ně pak s lékaři rozdělí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.