Ve fakultní nemocnici Na Bulovce se v minulých letech uzavíraly podivné smlouvy. Některými z nich se už začala zabývat policie. A jak zjistil server IHNED.cz, pátrání po své linii zahájil i finanční úřad a také Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Na pochybnosti narazilo ministerstvo zdravotnictví v rámci právě dokončeného několikaměsíčního auditu.

"Zjištění identifikovala možná pochybení v uzavírání obchodně-závazkových vztahů," popsal mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň s tím, že konkrétní výsledky už putovaly k dalšímu prošetření na příslušná místa.

Konkrétně: část k policii, část k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže a část k finančnímu úřadu. "Další informace proto prozatím poskytovat nebudeme," dodal Sršeň.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.