Městská nemocnice Kadaň, Nemocnice Na Homolce a Fakultní nemocnice Plzeň patří mezi finančně nejstabilnější v Česku. Podle krajů mají nejsilnější zastoupení jižní Čechy a jižní Morava. Vyplývá to z žebříčku, který vznikl pod hlavičkou HealthCare Institute.

"Hodnotíme, jakým způsobem je nemocnice schopná hradit své závazky, jestli je finančně stabilní nebo jestli jí hrozí riziko platební neschopnosti," řekl pro Hospodářské noviny Jan Cikler, který se na sestavování žebříčků podílel.

Ovšem to, která zdravotnická zařízení vycházejí ze srovnání špatně, je tajné. "To vám neřekneme. Snažíme se ukázat jen ty nejlépe vyhodnocené. Neukazujeme ty nejhorší," řekl Daniel Vavřina, předseda HealthCare Institute.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.