Už je to jasné. Za lepší zdravotnickou péči si lidé budou moci připlácet už za měsíc a nikoliv až v dubnu. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) potvrdil, že nadstandardní služby začnou platit už od Nového roku.

"Počítáme s tím, že to takto stihneme," řekl Heger.

Zároveň ale podotkl, že za kloubní náhrady, o nichž se v souvislosti s luxusnějšími službami v nemocnicích nejvíce mluvilo, zatím pacienti více peněz vynakládat nebudou. Na seznamu, který obsahuje celkem 18 položek, zůstaly například kvalitnější oční čočky, lepší sádry a některé druhy očkovacích látek.

Na nadstandardní zdravotnické materiály pak od dubna 2012 naváže další služba - pacienti si za poplatek budou moci vybrat lékaře, který je ošetří.

"Musíme to nejdříve metodicky připravit," řekl ministrův náměstek Petr Nosek.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.