Stejná diagnóza, srovnatelné komplikace a pokaždé jinak dlouhá léčba. Zatímco v pražské Všeobecné fakultní nemocnici leží člověk s mozkovou cévní příhodou v průměru šestnáct dní, v nedaleké Nemocnici Na Bulovce jen necelých osm a půl dne.

Vyplývá to z dat Všeobecné zdravotní pojišťovny, která mají Hospodářské noviny k dispozici. Nemocnice podle nich lze vůbec poprvé porovnávat podle toho, jak efektivně pracují.

Rozdíly v tom, kolik minut stráví pacient na sále, kolik dní na jednotce intenzivní péče a kolik na běžném pokoji v různých zdravotnických zařízeních, jsou velké.

Třebaže jde pokaždé o srovnatelně těžké případy. Pojišťovna totiž při porovnávání porodů, mozkových mrtvic nebo operací žlučníku s mírou komplikovanosti, kterou samy nemocnice vykazují, pracovala.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.