Zdravotní pojišťovny v Česku řadu let běžně platily za stejnou operaci odlišné částky. Jen podle toho, kde zrovna lékaři zákrok provedli.

Například do Nemocnice Na Bulovce za pacienta s mrtvicí chodilo z VZP v přepočtu třináct tisíc korun, zatímco do jiné velké pražské nemocnice - Motola - osmnáct tisíc korun. A podobné rozdíly byly ve všem.

Chaos v platbách, který se nabaloval historicky spolu s tím, jak se stále měnila pravidla či jak schopně si které vedení vyjednávalo smlouvy, letos končí. Částky za operaci kolene nebo žlučníku se od ledna začínají postupně sjednocovat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.