Zdravotní pojišťovny v Česku řadu let běžně platily za stejnou operaci odlišné částky. Jen podle toho, kde zrovna lékaři zákrok provedli.

Například do Nemocnice Na Bulovce za pacienta s mrtvicí chodilo z VZP v přepočtu třináct tisíc korun, zatímco do jiné velké pražské nemocnice - Motola - osmnáct tisíc korun. A podobné rozdíly byly ve všem.

Chaos v platbách, který se nabaloval historicky spolu s tím, jak se stále měnila pravidla či jak schopně si které vedení vyjednávalo smlouvy, letos končí. Částky za operaci kolene nebo žlučníku se od ledna začínají postupně sjednocovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.