Průlomová změna, díky níž si měli pacienti už od dubna špičkové lékaře legálně kupovat, se zpozdí nejméně o několik měsíců. Její rychlé zavedení – jen na základě ministrova pokynu – rozmlouvají Hegerovi jeho právníci.

Žádná z největších nemocnic, kde je přednostů, primářů a elitních doktorů nejvíce, proto s druhou fází nadstandardů podle zjištění HN zatím nepočítá.

„Možnost připlácení na lékaře v současné době nepřipravujeme,“ říká například Anna Mrázová, mluvčí brněnské fakultní nemocnice. Právě tam se management na novinku původně pečlivě chystal.

Ministr zdravotnictví Miloš Heger (TOP 09) si přestal být jistý tím, že může novinku, která má změnit dnešní úplatky v legální příplatky, zavést tak jednoduše, jak plánoval.

 

„Právníci ministerstva jsou přesvědčeni, že k tomu nestačí vydat pokyn, že se to musí dostat do zákona. Zatím se o tom dohadujeme,“ řekl Hegerův náměstek Petr Nosek. Jasno podle něj má být na konci března.

V případě, že by se musel tento typ nadstandardu dostat do zákona, platit by začal až od roku 2014.

Více informací o tom, proč by se placený nadstandard nemusel Ústavnímu soudu líbit, si přečtete v pátečním vydání HN

ctete patek

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.