Už v červnu se pacienti budou moci rozhodnout, jaký lékař je má ošetřovat. Ministerstvo zdravotnictví dokončilo ceník, který lidem umožní si péči lékaře "koupit".  Ceny se pohybují od 5 do 15 tisíc korun. Jako první přinesl informaci server lidovky.cz.

Největší zájem předpokládá ministerstvo v porodnicích. Už teď si nastávající rodiče často za svého porodníka připlácejí, nyní tato praxe dostane jasná pravidla.

"Ceník bude součástí metodického pokynu pro nemocnice, vymezí platby za služby nehrazené ze zdravotního pojištění, což je například i výběr lékaře," potvrdil legislativní náměstek ministerstva zdravotnictví Martin Plíšek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.