Projekt elektronických zdravotních knížek začíná nanovo. Ministr zdravotnictví Leoš Heger už hledá firmu, která systém neúspěšného IZIP nahradí. Zakázku chce zadat už letos na podzim.

Z projektu, který vyvíjela deset let Všeobecná zdravotní pojišťovna, přitom nepůjde použít nic. Zhruba dvě miliardy korun se tak vydaly úplně zbytečně.

„Bohužel to nefunguje. Byly to marketingové slogany, ne zárodek celostátní e-dokumentace,“ popsal ministr. Ukázal to prý nynější pilotní provoz ve dvou krajích. Minulý týden se proto dohodl na ukončení projektu i s premiérem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.