Nové jednání s lékařskými odbory povede v úterý premiér Petr Nečas. Podle odborářů totiž platy ve zdravotnictví stále neodpovídají slibům, které vláda deklarovala v únorovém memorandu.

Premiér v únoru slíbil, že provede analýzu lékařských platů. Pokud by se mělo prokázat, že se platy skutečně nezvýšily, měla se změnit úhradová vyhláška. "Protože si myslíme, že tam peníze skutečně nejdou, chceme, aby došlo ke změně úhradové vyhlášky od 1.7.," řekl serveru IHNED.cz šéf lékařských odborů Martin Engel.

Ministr: Platy nezvedají krajské nemocnice

"Jsem velmi spokojen s tím, že fakultní nemocnice byly schopny během dvanácti měsíců bezprecedentním způsobem zvednout platy lékařů skoro o dvacet procent," vyjádřil se k výši platů lékařů ministr zdravotnictví Leoš Heger.

"Bohužel o to více mne mrzí, že krajské nemocnice ani při vyšším růstu úhrad, než mají nemocnice řízené státem, nebyly ochotny platy zvednout."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.